Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S21-120-C0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S21-120-C0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S21-120-C0
| Part No | S21-120-C0 |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | STRONGHOLD CABLE TIE, 20.98"L (5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
|---|---|
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength: | 120 lbs (54.43 kg) |
| Packaging: | 50 per Pkg |
| Detailed Description: | Standard, Locking Black 5.51" (140.00mm) 0.300" (7.62mm) 120 lbs (54.43 kg) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Bundle Diameter: | 5.51" (140.00mm) |
| Length - Approximate: | 21.00" |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Locking |
| Series: | StrongHold™ |
| Width: | 0.300" (7.62mm) |
| Other Names: | 298-13103 61305625902 S21-120-C0-ND |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length - Actual: | 1.748' (532.89mm) |
| Features: | UV Resistant |
Introduce
We can supply S21-120-C0 , send us a request quote to request S21-120-C0 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S21-120-C0.The price and lead time for S21-120-C0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S21-120-C0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





