Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT8532-12-3M6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RT8532-12-3M6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RT8532-12-3M6
| Part No | RT8532-12-3M6 |
|---|---|
| Manufacturer | Schaffner EMC, Inc. |
| Description | CMC 3.6MH 12A 3LN TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Current Rating (Max): | 12A |
|---|---|
| Package / Case: | Vertical, 6 PC Pin |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3.6mH @ 100kHz 3 Line Common Mode Choke Through Hole 12A DCR 12 mOhm (Typ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Inductance @ Frequency: | 3.6mH @ 100kHz |
| Ratings: | - |
| Number of Lines: | 3 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.929" L x 1.339" W (49.00mm x 34.00mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 12 mOhm (Typ) |
| Series: | RT |
| Height (Max): | 2.087" (53.00mm) |
| Filter Type: | Power Line |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Other Names: | 816976 817-2288 |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Features: | - |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
Introduce
We can supply RT8532-12-3M6 , send us a request quote to request RT8532-12-3M6 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RT8532-12-3M6.The price and lead time for RT8532-12-3M6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RT8532-12-3M6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






