Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RH35M-6/204698 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RH35M-6/204698 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RH35M-6/204698
| Part No | RH35M-6/204698 |
|---|---|
| Manufacturer | ebm-papst Inc. |
| Description | FAN IMP MTRZD 365X170MM 115VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | - |
|---|---|
| Material - Blade: | Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 130W |
| Ingress Protection: | - |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Features: | - |
| Air Flow: | 1100.0 CFM (30.80m³/min) |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | - |
| Noise: | 59.0 dB(A) |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 16 lbs (7.3kg) |
| RPM: | - |
| Material - Frame: | - |
| Size / Dimension: | Round - 365mm Dia |
| Series: | RH35M |
| Width: | 170.0mm |
| Other Names: | RH35M6/204698 |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply RH35M-6/204698 , send us a request quote to request RH35M-6/204698 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RH35M-6/204698.The price and lead time for RH35M-6/204698 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RH35M-6/204698.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






