Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QT511-ISSG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy QT511-ISSG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
QT511-ISSG
| Part No | QT511-ISSG |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC SENSR TCH SLDR QWHEEL 14TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Capacitive Touch Wheel 14-TSSOP |
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5 V |
| Interface: | SPI |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Proximity Detection: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| LED Driver Channels: | - |
| Series: | QSlide™, QWheel™ |
| Current - Supply: | 750µA |
| Type: | Wheel |
| Other Names: | 427-1117-2 |
| Resolution: | 7 b |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 3 |
Introduce
We can supply QT511-ISSG , send us a request quote to request QT511-ISSG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number QT511-ISSG.The price and lead time for QT511-ISSG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part QT511-ISSG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





