Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PXF4050CAB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PXF4050CAB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PXF4050CAB
| Part No | PXF4050CAB |
|---|---|
| Manufacturer | Arcolectric (Bulgin) |
| Description | CBL ASSY SIMPLEX LC OM3 10M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Color - Connectors: | Black, Blue |
|---|---|
| 1st Connector: | LC |
| Color - Cable: | Aqua |
| Length - Overall: | 32.8' (10.0m) |
| Return Loss: | - |
| Fiber Type: | 50/125 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Detailed Description: | Cable Fiber Optic LC To LC 50/125 32.8' (10.0m) |
| 2nd Connector: | LC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Ratings: | LSZH |
| Cable Diameter: | 0.08" (2.0mm) |
| Bend Radius: | 10mm |
| Jacket (Insulation) Material: | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Buccaneer® 4000 |
| Cable Type: | Buffered Fiber |
| Type: | Multimode, Simplex, OM3 |
| Other Names: | 708-2884 |
| Features: | IP66, IP68, IP69K |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply PXF4050CAB , send us a request quote to request PXF4050CAB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PXF4050CAB.The price and lead time for PXF4050CAB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PXF4050CAB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





