Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PWR220-4SA3R30F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PWR220-4SA3R30F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PWR220-4SA3R30F
| Part No | PWR220-4SA3R30F |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | RES SMD 3.3 OHM 1% 15W TO220-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-220-4 |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | TO-220-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3.3 Ohms ±1% 15W Chip Resistor TO-220-4 Current Sense, Pulse Withstanding Metal Foil |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm) |
| Number of Terminations: | 4 |
| Series: | PWR220 S |
| Power (Watts): | 15W |
| Resistance: | 3.3 Ohms |
| Features: | Current Sense, Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Composition: | Metal Foil |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply PWR220-4SA3R30F , send us a request quote to request PWR220-4SA3R30F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PWR220-4SA3R30F.The price and lead time for PWR220-4SA3R30F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PWR220-4SA3R30F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






