Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PANW103395-395 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PANW103395-395 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PANW103395-395
| Part No | PANW103395-395 |
|---|---|
| Manufacturer | Ametherm |
| Description | THERMISTOR NTC 10KOHM 3950K STUD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
|---|---|
| Package / Case: | Nonstandard, Threaded Stud |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| B0/50: | - |
| Resistance Tolerance: | ±3% |
| Resistance in Ohms @ 25°C: | 10k |
| Detailed Description: | NTC Thermistor 10k Nonstandard, Threaded Stud |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| B25/100: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Length - Lead Wire: | 19.69" (500.00mm) |
| Series: | PANW |
| Other Names: | 570-1458 |
| B25/50: | 3950K |
| B25/75: | - |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C |
| B25/85: | - |
| B Value Tolerance: | ±2% |
Introduce
We can supply PANW103395-395 , send us a request quote to request PANW103395-395 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PANW103395-395.The price and lead time for PANW103395-395 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PANW103395-395.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





