Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA2494HL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PA2494HL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PA2494HL
| Part No | PA2494HL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | INDUCT ARRAY 4 COIL SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| DC Resistance (DCR) - Parallel: | - |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Height: | 0.197" (5.00mm) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tray |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shielded 4 Coil Inductor Array Nonstandard |
| Shielding: | Shielded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Ratings: | - |
| Number of Coils: | 4 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.925" L x 0.492" W (23.50mm x 12.50mm) |
| Series: | PA249HL |
| Other Names: | 553-2933 |
| DC Resistance (DCR) - Series: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
Introduce
We can supply PA2494HL , send us a request quote to request PA2494HL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PA2494HL.The price and lead time for PA2494HL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PA2494HL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










