Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA1861NLT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PA1861NLT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PA1861NLT
| Part No | PA1861NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | PULSE XFMR 115.5UH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Surface Mount |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 115.5µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Weight: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.485" (12.32mm) |
| Transformer Type: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.551" L x 0.516" W (14.00mm x 13.11mm) |
| Series: | - |
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | - |
| Energy Time (E.T.): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
Introduce
We can supply PA1861NLT , send us a request quote to request PA1861NLT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PA1861NLT.The price and lead time for PA1861NLT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PA1861NLT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







