Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPI125TXV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPI125TXV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OPI125TXV
| Part No | OPI125TXV |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | OPTOISO 15KV PUSH PULL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Axial - 5 leads |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Channels: | 1 |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Data Rate: | 250kbps |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator 250kbps Push-Pull, Totem Pole 15000VDC 1 Channel Axial |
| Voltage - Supply: | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 5ns, 5ns (Typ) |
| Voltage - Isolation: | 15000VDC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 125°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.4V |
| Output Type: | Push-Pull, Totem Pole |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 100mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | 8ns, 8ns |
Introduce
We can supply OPI125TXV , send us a request quote to request OPI125TXV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPI125TXV.The price and lead time for OPI125TXV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OPI125TXV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





