Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OAB318-22-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OAB318-22-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OAB318-22-1
| Part No | OAB318-22-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Orion Fans |
| Description | FAN IMP MTRZD 318X154 230V W/CAP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | 1.600 in H2O (398.6 Pa) |
|---|---|
| Material - Blade: | Metal |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | 210 ~ 240VAC |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Voltage - Rated: | 230VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 155W |
| Ingress Protection: | IP55 - Dust Protected, Water Resistant |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Features: | Capacitor |
| Air Flow: | 1165.0 CFM (32.62m³/min) |
| Operating Temperature: | -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C) |
| Current Rating: | 0.680A |
| Noise: | - |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | - |
| RPM: | 1580 RPM |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Size / Dimension: | Round - 318mm Dia |
| Series: | OAB318 |
| Width: | 154.5mm |
| Other Names: | 1053-1696 OAB318-22-1X |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply OAB318-22-1 , send us a request quote to request OAB318-22-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OAB318-22-1.The price and lead time for OAB318-22-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OAB318-22-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





