Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OA820KE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OA820KE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OA820KE
| Part No | OA820KE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 82 OHM 1W 10% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 82 Ohms ±10% 1W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Carbon Composition |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia x 0.591" L (6.00mm x 15.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Little Demon® OA |
| Power (Watts): | 1W |
| Resistance: | 82 Ohms |
| Features: | Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Carbon Composition |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply OA820KE , send us a request quote to request OA820KE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OA820KE.The price and lead time for OA820KE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OA820KE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






