Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NV3W-MR20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NV3W-MR20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NV3W-MR20
| Part No | NV3W-MR20 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | HMI TOUCHSCREEN 3.8" MONOCHROME |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| For Use With/Related Products: | Multiple Manufacturer, Multiple Product |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 5VDC |
| Case Color: | Black |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Size - Display: | 3.8" |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | NV |
| Type: | Touchscreen |
| Other Names: | NV3W-MR20-ND NV3WMR20 Z3176 |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Features: | - |
| Display Type: | Monochrome |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
Introduce
We can supply NV3W-MR20 , send us a request quote to request NV3W-MR20 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NV3W-MR20.The price and lead time for NV3W-MR20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NV3W-MR20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






