Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTBN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTBN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NTBN
| Part No | NTBN |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TIP SOLDER CHISEL DIM .094" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.031" (0.80mm) |
|---|---|
| Tip - Type: | Soldering |
| For Use With/Related Products: | WMP |
| Length: | 0.289" (7.32mm) |
| Diameter: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Chip Size: | - |
| Series: | Weller®, NT |
| Width: | 0.094" (2.40mm) |
| Other Names: | NTB NTB-ND |
| Tip - Shape: | Chisel |
Introduce
We can supply NTBN , send us a request quote to request NTBN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTBN.The price and lead time for NTBN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NTBN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





