Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NL2012T-02AC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NL2012T-02AC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NL2012T-02AC
| Part No | NL2012T-02AC |
|---|---|
| Manufacturer | II-VI Marlow |
| Description | MULTISTAGE TEM 10.97X9.88X3.76MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Detailed Description: | Peltier Module 9.88mm x 10.97mm x 3.84mm 2.4W @ 27°C 1.2A 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Delta Tmax @ Th: | 77°C @ 27°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Max: | 1.2A |
| Series: | NL2012T |
| Qmax @ Th: | 2.4W @ 27°C |
| Other Names: | 1681-1134 |
| Voltage - Max: | 5.4V |
| Resistance: | 4.18 Ohms |
| Outline L x W x H: | 9.88mm x 10.97mm x 3.84mm |
| Features: | Exterior Metallization (One Side), Lead Wires |
| Operating Temperature: | 85°C |
Introduce
We can supply NL2012T-02AC , send us a request quote to request NL2012T-02AC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NL2012T-02AC.The price and lead time for NL2012T-02AC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NL2012T-02AC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





