Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MTCH102-I/MS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MTCH102-I/MS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MTCH102-I/MS
| Part No | MTCH102-I/MS |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC PROXIMITY DETECTOR 8MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Capacitive Touch Buttons 8-MSOP |
| Voltage - Supply: | 2.05 V ~ 3.6 V |
| Interface: | Open Drain |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Proximity Detection: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| LED Driver Channels: | Up to 2 |
| Series: | - |
| Current - Supply: | 80mA |
| Type: | Buttons |
| Resolution: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | Up to 2 |
Introduce
We can supply MTCH102-I/MS , send us a request quote to request MTCH102-I/MS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MTCH102-I/MS.The price and lead time for MTCH102-I/MS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MTCH102-I/MS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






