Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLX12115EFR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MLX12115EFR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLX12115EFR
| Part No | MLX12115EFR |
|---|---|
| Manufacturer | Melexis |
| Description | IC RFID TXRX 13.56MHZ 20-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
|---|---|
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 20-SSOP |
| Standards: | ISO 14443, ISO 15693 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RFID Reader/Transponder IC 13.56MHz ISO 14443, ISO 15693 3 V ~ 5.5 V 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
| Interface: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MLX12115 |
| Type: | RFID Reader/Transponder |
| Other Names: | MLX12115EFRCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply MLX12115EFR , send us a request quote to request MLX12115EFR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MLX12115EFR.The price and lead time for MLX12115EFR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MLX12115EFR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





