Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ML-1220/BN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ML-1220/BN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ML-1220/BN
| Part No | ML-1220/BN |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Discharge Rate: | - |
|---|---|
| Standard Charge Current: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Coin, 12.5mm 3V Lithium Battery Rechargeable (Secondary) 17mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Weight: | 0.8g |
| Shipping Info: | Due to restrictions, only ground shipment is allowed. |
| Voltage - Rated: | 3V |
| Termination Style: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.49" Dia x 0.08" H (12.5mm x 2.0mm) |
| Series: | ML |
| Battery Cell Size: | Coin, 12.5mm |
| Standard Charge Time: | - |
| Capacity: | 17mAh |
Introduce
We can supply ML-1220/BN , send us a request quote to request ML-1220/BN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ML-1220/BN.The price and lead time for ML-1220/BN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ML-1220/BN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





