Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MGFW152412 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MGFW152412 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MGFW152412
| Part No | MGFW152412 |
|---|---|
| Manufacturer | Cosel |
| Description | DC DC CONVERTER +/-12V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Current - Output (Max): | 650mA, 650mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 650mA, 650mA 9V - 36V Input |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Efficiency: | 88% |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Size / Dimension: | 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Series: | MGFW |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Isolated Module |
| Other Names: | 1776-1354 |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Features: | Remote On/Off, OCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
Introduce
We can supply MGFW152412 , send us a request quote to request MGFW152412 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MGFW152412.The price and lead time for MGFW152412 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MGFW152412.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





