Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MF-400-UC31-H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MF-400-UC31-H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MF-400-UC31-H
| Part No | MF-400-UC31-H |
|---|---|
| Manufacturer | Aearo Technologies, LLC – a 3M company |
| Description | RND STNDFF 5/16"-18 SYN 3/4" 1PC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length - Overall: | 1.375" (34.93mm) 1 3/8" |
|---|---|
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Round Standoff Threaded 5/16"-18 Synthetic Rubber 0.750" (19.05mm) 3/4" Black |
| Gender: | Male, Female |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Diameter - Outside: | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Color: | Black |
| Series: | ISOLOSS™ HD |
| Screw, Thread Size: | 5/16"-18 |
| Type: | Round Standoff |
| Other Names: | 615-3016 615-3016PE EAR1326 |
| Material: | Synthetic Rubber |
| Features: | Vibration Dampening |
| Between Board Height: | 0.750" (19.05mm) 3/4" |
| Plating: | - |
| Diameter - Inside: | - |
Introduce
We can supply MF-400-UC31-H , send us a request quote to request MF-400-UC31-H pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MF-400-UC31-H.The price and lead time for MF-400-UC31-H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MF-400-UC31-H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





