Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MD1712FG-G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MD1712FG-G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MD1712FG-G
| Part No | MD1712FG-G |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC ULTRASOUND DRIVER 48LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Ultrasound Imaging |
|---|---|
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 48-LQFP (7x7) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Ultrasound Imaging PMIC 48-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MD1712 |
| Current - Supply: | 2mA |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply MD1712FG-G , send us a request quote to request MD1712FG-G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MD1712FG-G.The price and lead time for MD1712FG-G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MD1712FG-G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





