Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L60S030.T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy L60S030.T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
L60S030.T
| Part No | L60S030.T |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Semiconductors |
|---|---|
| Package / Case: | Cartridge, Non-Standard |
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 200kA AC, 20kA DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.811" Dia x 5.000" L (20.60mm x 127.00mm) |
| Series: | POWR-GARD® L60S |
| Class: | - |
| Other Names: | L60S 30 L60S030 L60S30 |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Features: | - |
| Approvals: | CE, CSA, UR |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 30A |
Introduce
We can supply L60S030.T , send us a request quote to request L60S030.T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L60S030.T.The price and lead time for L60S030.T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part L60S030.T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





