Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K8AC-H23PC-FLK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy K8AC-H23PC-FLK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
K8AC-H23PC-FLK
| Part No | K8AC-H23PC-FLK |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | DETECT HEATER ELEMENT 85-264V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | DIN Rail |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heater Element Detector 85 ~ 264VAC DIN Rail |
| Voltage - Supply: | 85 ~ 264VAC |
| Number Of Characters Per Row: | 4 |
| Display Characters - Height: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.441 lb (200.03g) |
| Termination Style: | Spring Terminal |
| Input Range: | 20 ~ 200A |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | K8AC-H |
| Control Method: | - |
| Communications: | RS-485 (CompoWay/F) |
| Type: | Heater Element Detector |
| Other Names: | K8AC/H23PC/FLK K8ACH23PCFLK |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Heater Fault Detection |
| Display Type: | LED - Red Characters |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Output Type: | Relay |
Introduce
We can supply K8AC-H23PC-FLK , send us a request quote to request K8AC-H23PC-FLK pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number K8AC-H23PC-FLK.The price and lead time for K8AC-H23PC-FLK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part K8AC-H23PC-FLK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





