Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JB3945 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy JB3945 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
JB3945
| Part No | JB3945 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX STEEL GRAY 3.5"L X 6"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 6.000" (152.40mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Metal, Steel Gray Cover Included 3.500" L x 6.000" W (88.90mm x 152.40mm) X 6.000" (152.40mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Weight: | 2.5 lbs (1.1kg) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | NEMA 1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 3.500" L x 6.000" W (88.90mm x 152.40mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | JB |
| Thickness: | 16 Gauge |
| Other Names: | 377-1837 JB-3945 JB-4945 |
| Material: | Metal, Steel |
| Design: | Cover Included |
| Features: | Wall Mount |
| Area (L x W): | 21.0 in² (135 cm²) |
Introduce
We can supply JB3945 , send us a request quote to request JB3945 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JB3945.The price and lead time for JB3945 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part JB3945.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





