Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IRU431ALCSTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IRU431ALCSTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IRU431ALCSTR
| Part No | IRU431ALCSTR |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.5% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 15V |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC 15V ±0.5% 10mA 8-SOIC |
| Current - Cathode: | 80µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.24V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Base Part Number: | IRU431ALCS |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 10mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Output Type: | Adjustable |
Introduce
We can supply IRU431ALCSTR , send us a request quote to request IRU431ALCSTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IRU431ALCSTR.The price and lead time for IRU431ALCSTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IRU431ALCSTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






