Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HV9100-C0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HV9100-C0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HV9100-C0
| Part No | HV9100-C0 |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CABLE TIE IN-LINE 14.4" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
|---|---|
| Tensile Strength: | 160 lbs (72.57 kg) |
| Packaging: | 100 per Pkg |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Tie, Parallel Black 3.94" (100.00mm) 0.350" (8.89mm) 160 lbs (72.57 kg) 1.204' (367.00mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Bundle Diameter: | 3.94" (100.00mm) |
| Length - Approximate: | 14.50" |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Wire/Cable Tie Type: | Cable Tie, Parallel |
| Series: | Hyper-V™ IN-LINE |
| Width: | 0.350" (8.89mm) |
| Other Names: | 07498378314 |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length - Actual: | 1.204' (367.00mm) |
| Features: | Weather Resistant |
Introduce
We can supply HV9100-C0 , send us a request quote to request HV9100-C0 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HV9100-C0.The price and lead time for HV9100-C0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HV9100-C0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






