Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HF81GS-Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HF81GS-Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HF81GS-Z
| Part No | HF81GS-Z |
|---|---|
| Manufacturer | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description | IC REG SWITCH CAP BLEED 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Home Appliance |
|---|---|
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Home Appliance PMIC 8-SOIC |
| Voltage - Supply: | 85 V ~ 265 VAC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Supply: | 15µA |
| Other Names: | 1589-1016-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply HF81GS-Z , send us a request quote to request HF81GS-Z pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HF81GS-Z.The price and lead time for HF81GS-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HF81GS-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





