Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HAX332SBABF0KR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HAX332SBABF0KR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HAX332SBABF0KR
| Part No | HAX332SBABF0KR |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 3300PF 1KV RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +50% |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3300pF -20%, +50% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Radial, Disc |
| Lead Style: | Straight |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.472" (12.00mm) |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Series: | HAX |
| Capacitance: | 3300pF |
| Features: | High Voltage |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply HAX332SBABF0KR , send us a request quote to request HAX332SBABF0KR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HAX332SBABF0KR.The price and lead time for HAX332SBABF0KR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HAX332SBABF0KR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





