Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GF0922 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GF0922 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GF0922
| Part No | GF0922 |
|---|---|
| Manufacturer | CUI, Inc. |
| Description | SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 93DB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Power - Rated: | 2W |
|---|---|
| Efficiency - dBA: | 93.00 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 1.102" (28.00mm) |
| Shape: | Round |
| Material - Magnet: | Ferrite |
| Frequency - Self Resonant: | 300Hz |
| California Prop 65: | Warning Information WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65warnings.ca.gov. |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Ingress Protection: | - |
| Efficiency - Type: | Sound Pressure Level (SPL) |
| Efficiency - Testing: | 1W/500mm |
| Packaging: | Bulk |
| Port Location: | Top |
| Material - Cone: | Paper |
| Detailed Description: | 8 Ohms General Purpose Speaker 2W 300Hz ~ 13kHz Top Round 93dB |
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Power - Max: | 3W |
| Frequency Range: | 300Hz ~ 13kHz |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 3.622" Dia (92.00mm) |
| Series: | GF |
| Type: | General Purpose |
| Technology: | Magnetic |
| Impedance: | 8 Ohms |
Introduce
We can supply GF0922 , send us a request quote to request GF0922 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GF0922.The price and lead time for GF0922 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GF0922.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





