Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FL5160MX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FL5160MX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FL5160MX
| Part No | FL5160MX |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | AC DIMMER CONTROLLER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | AC Dimmer Controller |
|---|---|
| Package / Case: | 10-SOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 10-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | AC Dimmer Controller PMIC 10-SOIC |
| Voltage - Supply: | 16 V ~ 18 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Supply: | 600µA |
| Other Names: | FL5160MXTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply FL5160MX , send us a request quote to request FL5160MX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FL5160MX.The price and lead time for FL5160MX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FL5160MX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





