Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELQ3H7(TA) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ELQ3H7(TA) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ELQ3H7(TA)
| Part No | ELQ3H7(TA) |
|---|---|
| Manufacturer | Everlight Electronics |
| Description | OPTOISO 3.75KV 4CH TRANS 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 80V |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 4 |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optoisolator Transistor Output 3750Vrms 4 Channel 16-SSOP |
| Vce Saturation (Max): | 200mV |
| Voltage - Isolation: | 3750Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Current Transfer Ratio (Max): | 600% @ 5mA |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 110°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.2V |
| Output Type: | Transistor |
| Current Transfer Ratio (Min): | 50% @ 5mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 60mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | 5µs, 3µs |
Introduce
We can supply ELQ3H7(TA) , send us a request quote to request ELQ3H7(TA) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ELQ3H7(TA).The price and lead time for ELQ3H7(TA) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ELQ3H7(TA).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





