Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELI43-CP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ELI43-CP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ELI43-CP
| Part No | ELI43-CP |
|---|---|
| Manufacturer | Future Designs, Inc. |
| Description | 4.3" TOUCH LCD PCAP HDMI |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Graphics Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
|---|---|
| Dot Size: | - |
| Backlight: | LED - White |
| Touchscreen: | Capacitive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color DVI, HDMI 4.3" (109.22mm) 480 x 272 |
| Interface: | DVI, HDMI |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Dot Pitch: | - |
| Display Mode: | Transmissive |
| Viewing Area: | 95.04mm W x 53.86mm H |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 622-1082 |
| Background Color: | - |
| Display Type: | TFT - Color |
| Diagonal Screen Size: | 4.3" (109.22mm) |
| Dot Pixels: | 480 x 272 |
Introduce
We can supply ELI43-CP , send us a request quote to request ELI43-CP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ELI43-CP.The price and lead time for ELI43-CP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ELI43-CP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





