Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E2CY-SD11 2M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E2CY-SD11 2M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
E2CY-SD11 2M
| Part No | E2CY-SD11 2M |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | AMPLIFIER NONFERROUS PROX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Sensor Amplifier |
| Voltage - Supply: | 12 V ~ 24 V |
| Amplifier Type: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | E2CY |
| Current - Supply: | 45mA |
| Other Names: | E2CY-SD11 2M-ND E2CY-SD112M E2CYSD112M |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C (TA) |
| Output Type: | NPN - Open Collector |
Introduce
We can supply E2CY-SD11 2M , send us a request quote to request E2CY-SD11 2M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E2CY-SD11 2M.The price and lead time for E2CY-SD11 2M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part E2CY-SD11 2M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





