Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E282813PPG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E282813PPG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
E282813PPG
| Part No | E282813PPG |
|---|---|
| Manufacturer | Hoffmann |
| Description | BOX PLASTIC GRAY 11.02"LX11.02"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 5.118" (130.00mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, Polycarbonate Gray Hinged Door, Lid 11.024" L x 11.024" W (280.00mm x 280.00mm) X 5.118" (130.00mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | - |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP66, NEMA 4X, UL-508A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 11.024" L x 11.024" W (280.00mm x 280.00mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | - |
| Thickness: | - |
| Other Names: | 1441-1476 21613 |
| Material: | Plastic, Polycarbonate |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Features: | Sealing Gasket, Stainless Steel Hinge |
| Area (L x W): | 122 in² (787 cm²) |
Introduce
We can supply E282813PPG , send us a request quote to request E282813PPG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E282813PPG.The price and lead time for E282813PPG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part E282813PPG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





