Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CST5404 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CST5404 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CST5404
| Part No | CST5404 |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | BOX STEEL GRAY 60"L X 10"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 6.000" (152.40mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Metal, Steel Gray Hinged Door, Lid 60.000" L x 10.000" W (1524.00mm x 254.00mm) X 6.000" (152.40mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 58 lbs (26.3kg) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP20 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 60.000" L x 10.000" W (1524.00mm x 254.00mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | CST |
| Thickness: | 14 Gauge |
| Material: | Metal, Steel |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Features: | Stainless Steel Hinges, Wire - 4 |
| Area (L x W): | 600 in² (3871 cm²) |
Introduce
We can supply CST5404 , send us a request quote to request CST5404 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CST5404.The price and lead time for CST5404 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CST5404.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





