Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP0302A5425ENTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CP0302A5425ENTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CP0302A5425ENTR
| Part No | CP0302A5425ENTR |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | RF DIR COUPLER 2.4-2.5GHZ 0302 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Isolation: | - |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Package / Case: | 0302 (0806 Metric), 4 Lead |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Return Loss: | 30dB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 0.4dB |
| Detailed Description: | RF Directional Coupler General Purpose 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.95GHz 20dB 0302 (0806 Metric), 4 Lead |
| Power - Max: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Frequency: | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.95GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Coupler Type: | Standard |
| Coupling Factor: | 20dB |
| Other Names: | 478-9329-2 |
Introduce
We can supply CP0302A5425ENTR , send us a request quote to request CP0302A5425ENTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CP0302A5425ENTR.The price and lead time for CP0302A5425ENTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CP0302A5425ENTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







