Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-12577 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-12577 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BXA-12577
| Part No | BXA-12577 |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corporation |
| Description | INVERTER 800V FOR CCFL LAMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Output: | 800V |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | 1.38" L x 0.30" W x 0.43" H (35mm x 7.5mm x 11mm) |
| Series: | - |
| Type: | CCFL and UV Lamps |
| Other Names: | 289-1051 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | CCFL and UV Lamps Inverter 12V Input 800V Output 1.38" L x 0.30" W x 0.43" H (35mm x 7.5mm x 11mm) Chassis Mount |
| Voltage - Input: | 12V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
Introduce
We can supply BXA-12577 , send us a request quote to request BXA-12577 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BXA-12577.The price and lead time for BXA-12577 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BXA-12577.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






