Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BK-5072 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BK-5072 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BK-5072
| Part No | BK-5072 |
|---|---|
| Manufacturer | MPD (Memory Protection Devices) |
| Description | PLUG AUTO ROTARY W/SWITCH & CORD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Type: | Cable, Auto Power Plug to Wire Leads |
| Other Names: | BK5072 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable, Auto Power Plug to Wire Leads Cigarette Lighter Assembly 12V 5A 6' (1.83m) Cord, ABS, Fused, Rotary, Switch Black |
| Specifications: | 6' (1.83m) Cord, ABS, Fused, Rotary, Switch |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Current Rating: | 5A |
Introduce
We can supply BK-5072 , send us a request quote to request BK-5072 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BK-5072.The price and lead time for BK-5072 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BK-5072.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






