Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFH000-3A/T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BFH000-3A/T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BFH000-3A/T
| Part No | BFH000-3A/T |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | SWITCH FUSED DISCONNECT 3POS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Series: | - |
| Current: | 160A |
| Voltage: | 690V |
| Type: | Switch |
| Other Names: | BFH000-3A-T |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
Introduce
We can supply BFH000-3A/T , send us a request quote to request BFH000-3A/T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BFH000-3A/T.The price and lead time for BFH000-3A/T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BFH000-3A/T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





