Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD5236FVE-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD5236FVE-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BD5236FVE-TR
| Part No | BD5236FVE-TR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC DETECTOR VOLT 3.6V ODRN 5VSOF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-665 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 5-VSOF |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-VSOF |
| Voltage - Threshold: | 3.6V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | BD52 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
Introduce
We can supply BD5236FVE-TR , send us a request quote to request BD5236FVE-TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD5236FVE-TR.The price and lead time for BD5236FVE-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BD5236FVE-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for BD5236FVE-TR
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| BD521GOFJ-E2 | LAPIS Semiconductor | AC/DC CONTROLLER IC FOR LED LIGH | RFQ >> | |
| BD5223FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.3V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5223G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.3V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5224FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.4V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5224G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.4V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5225FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.5V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5225G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.5V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5226FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.6V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5226G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.6V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5227FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC RESET CMOS N-CH 2.7V VSOF5 TR | RFQ >> | |
| BD5227G-TR | LAPIS Semiconductor | IC RESET CMOS N-CH 2.7V 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5228FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.8V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5228G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.8V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5229FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.9V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5229G-TR | LAPIS Semiconductor | IC RESET CMOS N-CH 2.9V SSOP5 TR | RFQ >> | |
| BD5230FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.0V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5230G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.0V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5231FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.1V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5231G-TR | LAPIS Semiconductor | IC RESET CMOS N-CH 3.1V SSOP5 TR | RFQ >> | |
| BD5232FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.2V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5232G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.2V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5233FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.3V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5233G-DTR | LAPIS Semiconductor | IC VOLT DETECTOR 5-SSOP | RFQ >> | |
| BD5233G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.3V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5234FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.4V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5234G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.4V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5235FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.5V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5235G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.5V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5236FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.6V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5236G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.6V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5237FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.7V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5237G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.7V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5238FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.8V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5238G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.8V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5239FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.9V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5239G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 3.9V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5240FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.0V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5240G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.0V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5241FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.1V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5241G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.1V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5242FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.2V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5242G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.2V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5243FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.3V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5243G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.3V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5244FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.4V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5244G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.4V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5245FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.5V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5245G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.5V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BD5246FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.6V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BD5246G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 4.6V ODRN 5SSOP | RFQ >> |





