Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching > AAT2500IWP-AW-T1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AAT2500IWP-AW-T1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AAT2500IWP-AW-T1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AAT2500IWP-AW-T1
| Part No | AAT2500IWP-AW-T1 |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | IC REG DL BUCK/LINEAR 12TDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Frequency - Switching: | 1MHz |
|---|---|
| Package / Case: | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | 12-TDFN (3x3) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Linear And Switching Voltage Regulator IC 2 Output Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (1) 1MHz 12-TDFN (3x3) |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Topology: | Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (1) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| w/Sequencer: | No |
| Series: | TPMIC™ |
| Voltage/Current - Output 3: | - |
| Other Names: | 863-1502-6 |
| w/Supervisor: | No |
| Number of Outputs: | 2 |
| w/LED Driver: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Voltage/Current - Output 1: | 0.6 V ~ 2.5 V, 400mA |
| Voltage/Current - Output 2: | 3.3V, 300mA |
Introduce
We can supply AAT2500IWP-AW-T1 , send us a request quote to request AAT2500IWP-AW-T1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AAT2500IWP-AW-T1.The price and lead time for AAT2500IWP-AW-T1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AAT2500IWP-AW-T1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






