Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8662 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8662 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
8662
| Part No | 8662 |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corporation |
| Description | LAMP INCAND RT-1.25 SPEC MIDG 6V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 0.03 |
|---|---|
| Voltage Rating: | 6V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Incandescent Lamp Clear 6V Round with Domed Top, T-1 1/4 Special Midget Screw Base |
| Lead Style: | Special Midget Screw Base |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lens Size: | RT-1 1/4 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Clear |
| Series: | - |
| Type: | Incandescent |
| Other Names: | 8662JK |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
Introduce
We can supply 8662 , send us a request quote to request 8662 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8662.The price and lead time for 8662 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 8662.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






