Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8417-3055-62 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8417-3055-62 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
8417-3055-62
| Part No | 8417-3055-62 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies |
| Description | OBSTK,8417305562 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.187" (4.75mm) |
|---|---|
| Attachment Method: | - |
| Length: | 7.000' (213.36cm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Shape: | Rectangle |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Width: | 0.375" (9.53mm) |
| Type: | Fabric Over Foam |
| Other Names: | Q6918434C |
| Material: | Polyurethane Foam, Nylon |
| Plating - Thickness: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Plating: | - |
Introduce
We can supply 8417-3055-62 , send us a request quote to request 8417-3055-62 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8417-3055-62.The price and lead time for 8417-3055-62 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 8417-3055-62.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






