Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 54F-804-025 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 54F-804-025 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
54F-804-025
| Part No | 54F-804-025 |
|---|---|
| Manufacturer | API Technologies Corp. |
| Description | CAP FEEDTHRU 470PF 250V AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial, Bushing - 2 Notched Leads |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Thread Size: | 12-32 |
| Current: | 10A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Insertion Loss: | 12dB @ 100MHz |
| Detailed Description: | 470pF Feed Through Capacitor 250V 10A 10 mOhm Axial, Bushing - 2 Notched Leads |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | - |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.312" Dia x 0.355" L (7.93mm x 9.01mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 10 mOhm |
| Series: | - |
| Height (Max): | - |
| Capacitance: | 470pF |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply 54F-804-025 , send us a request quote to request 54F-804-025 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 54F-804-025.The price and lead time for 54F-804-025 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 54F-804-025.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





