Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5058-X-60 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 5058-X-60 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
5058-X-60
| Part No | 5058-X-60 |
|---|---|
| Manufacturer | Pomona Electronics |
| Description | CBL ASSY SMA-NTYPE RG142B DS 5' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| 1st Connector: | SMA Male Plug |
|---|---|
| Length: | 60.0" (1.5m) 5.0' |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Male to Male RG-142B DS 60.0" (1.5m) 5.0' |
| Gender: | Male to Male |
| 2nd Connector: | N Male Plug |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Style: | SMA to N-Type |
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Cable Type: | RG-142B DS |
| Other Names: | 1917096 501-2001 5058-X-60-ND 5995012540951 |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Features: | Shielded |
| Operating Temperature: | 200°C |
Introduce
We can supply 5058-X-60 , send us a request quote to request 5058-X-60 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 5058-X-60.The price and lead time for 5058-X-60 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 5058-X-60.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










