Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5001-200203 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 5001-200203 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
5001-200203
| Part No | 5001-200203 |
|---|---|
| Manufacturer | Storm Interface |
| Description | DISPLAY BEZEL W/LCD 4X20 CHAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Text Color: | Black |
|---|---|
| Dot Size: | - |
| Backlight: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Character LCD Display Module Parallel, 8-Bit 114.00mm x 88.00mm x 17.00mm |
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 9 V |
| Interface: | Parallel, 8-Bit |
| Character Format: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Number of Characters: | 80 |
| Display Mode: | - |
| Character Size: | - |
| Viewing Area: | 76.00mm L x 25.00mm W |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 5000 |
| Other Names: | 5001-200201 5001-200202 5001-200203-ND 5001200203 MGR1619 |
| Background Color: | Green |
| Outline L x W x H: | 114.00mm x 88.00mm x 17.00mm |
| Display Type: | - |
| Display Format: | 40 x 2 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
Introduce
We can supply 5001-200203 , send us a request quote to request 5001-200203 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 5001-200203.The price and lead time for 5001-200203 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 5001-200203.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 5001-200203
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
5001 | Ohmite | RHEOSTAT DIAL D94018 | RFQ >> |
| 5001 | Keystone Electronics Corp. | TEST POINT PC MINI .040"D BLACK | RFQ >> | |
| 5001-200103 | Storm Interface | BEZEL SILVER W/CLEAR LENS | RFQ >> | |
| 5001-200203 | Storm Interface | DISPLAY BEZEL W/LCD 4X20 CHAR | RFQ >> | |
| 5001-2DA-08-PK | UDOO | HIGH-SPEED 19P TO 19P HDMI CABLE | RFQ >> | |
| 5001/POM | Pomona Electronics | BINDING POST/BANTAM PLUG | RFQ >> | |
| 50010 | O.C. White Co. | FUME ABSRB ARTICULATING ARM 120V | RFQ >> | |
![]() |
50010-XX009 | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50010-XX009LF | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
5001000 | Red Lion Controls | ROTARY ENCODER OPTICAL 1000PPR | RFQ >> |
![]() |
5001001IP65SPRAYCOVER | E-Switch | SPRAY COVER 500 SERIES SLIDE | RFQ >> |
![]() |
5001018 | SCS | BAG TONER CARTRIDGE MTL IN 18X10 | RFQ >> |
| 500103B00000G | Aavid Thermalloy | HEATSINK TO-3 10W H=.50" BLK | RFQ >> | |
![]() |
500103U100DC2B | Cornell Dubilier Electronics | CAP ALUM 10000UF 100V SCREW | RFQ >> |
![]() |
500104A | Apex Tool Group | 500-104A ADJUST FORMING PLIER | RFQ >> |
![]() |
50010BK | Luxo | FE-BASE FOR WAVE PLUS, KFM & JFM | RFQ >> |
![]() |
50010LG | Luxo | BASE LT GRAY | RFQ >> |
| 50010R-10 | Echelon | IC TXRX TPT/XF-78 TWISTED PAIR | RFQ >> | |
| 50010WT | Luxo | BASE WHITE | RFQ >> | |
![]() |
50011 | Wiha | WRENCH COMBINATION 14MM 7.09" | RFQ >> |
![]() |
50011-1516D | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-1516DLF | Amphenol FCI | CONN HEADER 4 ROW VERT PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-1516G | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-1516GLF | Amphenol FCI | CONN HEADER 4 ROW VERT PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-1540C | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-1540CLF | Amphenol FCI | CONN HEADER 4 ROW VERT PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-1600A | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-1600ALF | Amphenol FCI | CONN HEADER 4 ROW VERT PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-5540C | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-5540CLF | Amphenol FCI | CONN HEADER 4 ROW VERT PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-5540L | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-5540LLF | Amphenol FCI | CONN HEADER 4 ROW VERT PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-5576A | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-5576ALF | Amphenol FCI | 4R VER HDR PF 2GP | RFQ >> |
![]() |
50011-5600A | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-5600ALF | Amphenol FCI | CONN HEADER 4 ROW VERT PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-XX007 | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HEADER PRESS | RFQ >> |
![]() |
50011-XX007LF | Amphenol FCI | CONN HEADER 4 ROW VERT PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-XX008 | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HDR.PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-XX008LF | Amphenol FCI | 4R VER HDR PF SELLD 2GP | RFQ >> |
![]() |
50011-XX011 | Amphenol FCI | 4 ROW VERTICAL HDR.PRESS FIT | RFQ >> |
![]() |
50011-XX011LF | Amphenol FCI | 4R VER HDR PF SELLD 2GP | RFQ >> |
![]() |
5001102PROTECTIONCAP | E-Switch | PROTECTIVE CAP | RFQ >> |
![]() |
5001111PROTECTIONCAP | E-Switch | PROTECTIVE CAP | RFQ >> |
![]() |
5001112PROTECTIONCAP | E-Switch | PROTECTIVE CAP | RFQ >> |
![]() |
5001118 | SCS | BAG TONER CARTRIDGE MTL IN 18X11 | RFQ >> |
![]() |
5001121 | SCS | BAG TONER CARTRIDGE MTL IN 21X11 | RFQ >> |
![]() |
50012 | Wiha | WRENCH COMBINATION 15MM 7.48" | RFQ >> |
![]() |
50012-1048JLF | Amphenol FCI | 3 ROW VERTICAL HEADER SOLDER | RFQ >> |
![]() |
50012-1063A | Amphenol FCI | 3 ROW VERTICAL HEADER SOLDER | RFQ >> |














