Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 36556 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 36556 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
36556
| Part No | 36556 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | TORX KEY FLAG HANDLE T6 2.76" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Tool Type: | Wing Handle |
| Tip - Type: | Torx® |
| Series: | MagicSpring® |
| Length - Overall: | 2.76" (70.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Torx® Key Wing Handle T6 2.76" (70.0mm) |
| Size: | T6 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Features: | Black Finish, Impact Resistant, Screw Holding |
| Weight: | 0.01 lb (4.54g) |
Introduce
We can supply 36556 , send us a request quote to request 36556 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 36556.The price and lead time for 36556 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 36556.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







