Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3255712CD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 3255712CD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3255712CD
| Part No | 3255712CD |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | PLIERS ELECT BENT NOSE 4.75" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Bent Nose |
| Length: | 4.75" (120.7mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Bent Nose Smooth 4.75" (120.7mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.13 lb (58.97g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Midget |
| Other Names: | 0-9264432692-9 009264432692-9 09264432692-9 32692-9 |
| Features: | Non-Slip |
| Tip - Shape: | Angled 60° |
| Jaw - Type: | Smooth |
Introduce
We can supply 3255712CD , send us a request quote to request 3255712CD pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 3255712CD.The price and lead time for 3255712CD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 3255712CD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






