Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 301A022-25-0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 301A022-25-0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
301A022-25-0
| Part No | 301A022-25-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | BOOT MOLDED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Large Diameter Supplied: | 0.520" (13.21mm) |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Boot, Transition - Breakout, 2:1 (T) Black 22 |
| Small Recovered Length: | 1.161" (29.49mm) |
| Small Diameter Recovered: | 0.272" (6.91mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Small Diameter Supplied: | 0.520" (13.21mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Total Length Supplied: | - |
| Color: | Black |
| Series: | Thermofit 301A0 |
| Type: | Boot, Transition - Breakout, 2:1 (T) |
| Other Names: | 820059-000 820059-000-ND 820059000 |
| Material: | Elastomer, Semi-Rigid, Irradiated |
| Total Length Recovered: | 2.311" (58.70mm) |
| Shell Size - Insert: | 22 |
| Features: | Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Flame Retardant, Fluid Resistant, Heat Resistant, Strain Resistant |
| Large Diameter Recovered: | 0.272" (6.91mm) |
| Large Recovered Length: | 1.161" (29.49mm) |
Introduce
We can supply 301A022-25-0 , send us a request quote to request 301A022-25-0 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 301A022-25-0.The price and lead time for 301A022-25-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 301A022-25-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






