Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2398 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2398 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2398
| Part No | 2398 |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | ROUND SPACER #10 NYLON 1" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length - Overall: | 1.000" (25.40mm) 1" |
|---|---|
| Threaded/Unthreaded: | Unthreaded |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Round Spacer Unthreaded #10 Nylon 1.000" (25.40mm) 1" Natural |
| Gender: | Female, Female |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Weight: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Diameter - Outside: | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Color: | Natural |
| Series: | - |
| Screw, Thread Size: | #10 |
| Type: | Round Spacer |
| Other Names: | 2398K 2398K-ND 36-2398 |
| Material: | Nylon |
| Features: | Self Retaining |
| Between Board Height: | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Plating: | - |
| Diameter - Inside: | 0.177" (4.50mm) |
Introduce
We can supply 2398 , send us a request quote to request 2398 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2398.The price and lead time for 2398 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2398.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






